המושג כיווני אוויר מתייחס לחלונות והפתחים בנכס הדיור שלנו שדרכם אנחנו רואים את הנוף ומנגד, זוכים ( יש שסובלים) להשפעת מזג האוויר. ברוב המקרים יהיו לנכס שניים – שלושה כיוונים כאשר הדומיננטי יהיה הפתח הגדול, הוויטרינה בסלון.
ככל שיש לנכס יותר כיוונים, כך הוא מאוורר יותר ונעים לנמצאים בו. לבד מזאת, אפשר ונכון לנצל את כיווני האוויר על מנת לחסוך באמצעי מיזוג או חימום.
עד להודעה חדשה, אצלנו השמש זורחת כידוע בצד מזרח ושוקעת בצד מערב בכיוון הים התיכון.
 עם זאת, יש הבדלים בגובה ובזוית השמש בין הקיץ לחורף. בקיץ השמש גבוהה יותר בשמים ומסלולה ארוך יותר (מצפון מזרח ועד צפון מערב) ובחורף השמש נמוכה יותר ומסלולה קצר (מדרום מזרח לדרום מערב).
לעיתים עולה השאלה: איזה כיוון הוא הכי טוב והתשובה היא שאין תשובה חד משמעית. הדבר אינדיווידואלי לכל אדם על פי נוחיותו, עם זאת לפי הסטטיסטיקה מבוקש ביותר כיוון דרום מזרח הנחשב לחמים יותר.
להלן מאפייני כיווני האוויר:
# צפון: מתאים לבני אדם שלא אוהבים קרינה ישירה מהשמש, בעיקר בחדשי הקיץ החמים. בדרך כלל יהיה מוצל וקריר.
# מזרח: מתאים לבני אדם המעוניינים לקום בבקר וליהנות מקרני השמש לפחות במחצית הראשונה של היום. בחלקו השני של היום יהיה מוצל ונעים יחסית.
# דרום: בימי החורף יהיה הצד הזה חם יותר ויחסוך בחימום הבית. בקיץ, לעומת זאת הדירה תהיה חמה יותר.
# מערב: משעות אחר הצהריים תהיה קרינה ישירה מן השמש. בבניינים עם נוף פתוח ינשבו בערב משבי רוח נעימים אשר יצננו את הדירה בימים חמים.שלכם
אמנון סער

טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call