דף הבית >> ארוחת צהריים שהיא תאווה לעיניים
 
השבוע קרו לי שני דברים: ראיתי את הסרט "המבול" (בכיכוב ראסל קרואו) ו- התוודעתי לקצת נתונים מה"דוח השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה". ולכאורה מה הקשר בין המחט לקרחת? אז זהו, שאם היינו מביאים את הדו"ח לנח הצדיק הוא היה בטח מתפלץ לגלות ש-72% מהציבור בישראל חושב שהממשלה מושחתת  ובעקבות כך ואולי היה מזדרז לבקש אישור לבניית ספינה למסע נוסף.
ואולי, בעצם,  העניין הזה של השחיתות הוא משהו שכולנו נולדים אתו, אלא שלא כולנו נמצאים במקום שבו נמצאות ההזדמנויות  שבהן בצע הכסף מסובב לאדם מן  הישוב את המוח כמו רולטה בקזינו.  והדעת יכולה להבין אולי את המושחתים הקטנים ש"עושים" לביתם כדי לחיות טיפה יותר טוב. אבל בזמנים שלנו נראה כי תאווי הבצע הם אנשים אמידים שרוצים עוד ועוד ועוד.
זה לוקח אותי לדוד שלי ז"ל. איש דתי מאד מבני ברק בעל מעלות רבות. עבד במשך שנים רבות בחברה קדישא. לאחר שנפטר, ב'שבעה' שהתקיימה בביתו סיפרה רעייתו, דודתי,  שהוא היה מגיע לעת ערב אחרי יום עבודה ארוך ולאחר סמולטוק ביניהם היתה מניחה לו צלחת אוכל על השולחן. אלא שהוא לא היה יושב מיד לאכול אלא מסתובב בניחותא, ניגש למרפסת, מציץ אל הרחוב...
"למה אתה לא יושב לאכול מיד?" שאלה אותו באחד הימים.
"בגלל התאווה" הוא ענה.
אותה תאווה שאנשים אחרים אינם יכולים לעמוד בפניה.
היצרים שלנו חזקים.
יום עבודה בתיווך הוא יום נדיב בשעות עבודה. המלאכה דורשת מיועץ הנדלן לגלות שליטה עצמית ולהתרכז בדבר החשוב: מכירת הנכס הבא. עם זאת המערכות הטכנולוגיות מציבות לנו פיתויים בדמות משחקי מחשב, גלישה בפייס בוק, שיחות חולין בווצאפ וכיוב. החכמה היא להיות מודע לכך ולא להתבלבל בין החשוב לטפל.  חלוקת זמן נכונה תאפשר לעשות כל דבר בזמנו.
בספרי "נדלן מכאן ל...שם" כתבתי פרק שלם על ניהול זמן נכון בעבודת המתווך.
לקניית הספר נא לחיצה על הקישור: http://bit.ly/2BLR8ai
אמנון סער 
גישה לעניין
077-9160177

(התמונה של ראסל קרואו מתוך יו-טיוב)


 
טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call