בזמן האחרון זה הולך ומחמיר.
במפגשים חברתיים, אני מזמין לשתות את אחד המשקאות הדיאטטיים ועד מהרה נתקע בי מבט אפרורי עד מעונן חלקית והמטיף/ה התורן/ית נזעק/ת: "אתה נורמאלי?! אתה יודע מה מכיל המשקה הזה?!"
לא, אני לא יודע. אף אחד לא יודע. על התווית רשום בגדול "אפס קלוריות" והדבר נותן לה אישור לעזור לנו לשקר את עצמנו.
אבל, האם מישהו יודע מה מכילים שאר מוצרי המזון הנגרסים אל מערכת העיכול שלנו?
נדמה לי שחוץ מחלב אם, אין אף מוצר שאין בו התערבות כימיכלית או ביולוגית ברמה כזו או אחרת שמטרתם המובהקת כלכלית: הארכת חיי המדף של המוצר.
הבעיה: גידול אוכלוסיה בעולם.
הפתרון: יצור המוני.
שם המשחק: כסף.
את חברות המזון מעניין המאזן השנתי הרבה יותר מבריאותנו ולכן הכל משובט, מהונדס, משוכפל, משוחבר ולבסוף מולעט אל תת המודע שלנו בכל כלי התקשורת. הכול מתועש.
לשם דוגמא ניקח פרה.
הנ"ל הפכה מזמן לגוש בשר מתוכנת שתפקידו לספק את צרכינו. האם הבשר והחלב שלה עומדים באותה איכות שעמדו אימותיה וסבתותיה? האם היא מודעת לכך שבתהליך ההתעברות הטבעי, השתתף בעבר פר, ולא מזרק?
והתרנגולות? והאווזים? מה עם עגבניות? מלפפונים וכו'? האם הם עדיין מכילים את הויטמינים הדרושים? האם ההתערבות המלאכותית לא פגמה באיכותם?
וברוח הקדמה הצטרף גם ענף הנדל"ן למסיבת התעוש. מי ראה בפעם האחרונה בנאי באתר בנייה? בנאי, כזה אמיתי שבונה עם בלוקים. חבל על הטרחה – אין. הטכנולוגיה המתקדמת "מרימה" בניין מגורים במהירות מרשימה אך הדבר פוגם באיכותו והתוצאה: הבניינים מתבלים תוך מספר שנים.

טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call