דף הבית >> חוק בחיים: תקוף או ברח
 
השבוע עשיתי סדר בבגאז' של האוטו ופתאום בתוך כל הבלגן גיליתי בפינה אטלס כבישים ישן ששימש אותי בנאמנות עד כניסת WAZE לחיי. ותוך כדי דפדוף בדפים הישנים, תפסתי לרגע גאווה בתכנת הדרכים הישראלית שהפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו.
ואחר כך, חשבתי על מה שאומרים.... שמדינת ישראל הינה נס רפואי מעצם העובדה שב -70 שנה הפכה מכלום והרבה חול וביצות למדינה שמייצרת לעולם כל מיני פטנטים חכמים.
ואז היתה לי הארה.
הסביבה העוינת שבה הוקמה המדינה הייתה חזקה ממנה בכל פרמטר ואיימה על קיומה. היו לנו אז שתי ברירות-לפי חוק היסוד בג'ונגל- הילחם או ברח. ההחלטה היתה להילחם בשדות הקרב, אבל, לא רק. כדי לפצות על הפערים ביננו לבין הקמים עלינו "נאלצנו" להפעיל את המוח כדי ליצור
שורה ארוכה של מיזמים בתחום החקלאות, הרפואה, החינוך וההיטק.
המסקנה מכל אלה היא  שדווקא הקשיים שהכבידו עלינו לאורך כל הדרך- המלחמות, הטרור הפיגועים, האיומים –הפכו אותנו ליותר ויותר יעילים..
האם היינו מגיעים לכל ההישגים הללו בלי הקשיים הללו? אי אפשר לדעת.
מהמקום הזה אפשר לגזור מסקנות לגבי התנהלותנו בשבילי החיים. האם האתגרים והקשיים המוצבים בדרכינו שליליים או חיוביים? אפשר להגיד שזה תלוי במתבונן. אחד מעדיף להתמודד ואחד לברוח. מי שמחליט להתמודד "יאלץ" למצוא פתרונות יצירתיים. הבונוס שלו: שיפור עצמי כל הזמן.  
בתחום הנדל"ן שם המשחק הוא התמודדות מבקר עד ערב. איך לגייס נכס? איך לעשות מצגת טובה? איך למצוא מתעניינים? איך לנהל משא ומתן? איך להתמודד עם עסקה שהתפוצצה?
האם נברח או נילחם?   
אמנון סער
מאמן אישי ועיסקי
077-9160177


 
טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call