יש משהו בדרך היורדת דרומה לאילת המושך את עם ישראל ואשתו להעמיס את ילדיו, צעצועיו ומצופיו ולהתחמק למספר ימי נופש מהבילים מסדר היום השוחק. משני צידיו של הכביש הארוך משתרעים מרחבי הנגב המפוארים בפראותם ופורטים על זיכרון גנטי מעברנו כעם שהתמיד לאורך ההיסטוריה לנדוד ממקום למקום.
בסוף השבוע האחרון גם אני ירדתי להשתכשך בחול האילתי שלמעשה אינו חול באמת אלא אבנים קטנטנות מעצבנות. ובעודי מהרהר על הדרך ופתלתלותה נפלו עיניי על כתבה באחד מעיתוני השבת. לצד תמונה אופיינית של פרופסור ישראלי אופייני נכתב שעולם המדע נמצא בתהליכי פיתוח מואצים של טכניקה אשר לפיה בעתיד בני האדם לא יזדקקו יותר לכלי תחבורה וניוד. לדוגמא: אם אנחנו נמצאים בתל אביב ורוצים לשתות הפוך בקפה "ברוס- לי" ליד החומה הסינית, נעבור תהליך מיקרוביולוגי שיימשך מספר שניות ולאחריו נמצא עצמנו במחוז חפצנו.
ובתהליך הזה אפשר יהיה גם להעביר ממקום למקום ריהוט, ציוד וכלים. אז מחד, זה יעשה את החיים נוחים יותר אך מאידך, מה יעשו נהגי התחבורה הציבורית, נהגי המשאיות ונהגי הרכבת הקלה הנבנת בעצם ימים אלה, לשווא?
אמנם המיזם הגרנדיוזי מתוכנן לביצוע רק בעוד מאה שנה, אבל, בהתחשב בעובדה שרק לפני מאה שנה התחילו לתכנן את הרכבת הקלה, נראה שנוכל לעמוד גם בזה.

טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call