דף הבית >> נדלן – העיקר לא לפחד כלל
 
 
שורשיי נטועים עמוק בדת משה וישראל ולמעשה רוב בני משפחתי הרחבה מצד אבא שומרי מצוות מרמת ש"ס ועד חרדים במאה שערים. למרות פערי התרבות יש ביננו כבוד הדדי. 
ויהי היום (ככה מתחיל פרק בתנך....) לפני שבועות מספר בת דודתי- כבת גילי המתגוררת בירושליים ומצויידת בעשרה ילדים שכבר עזבו את הבית- על הקו. אנחנו בקשר מפעם לפעם.
אחרי מספר מילים חמות ביננו והחלפת חוויות היא מנמיכה קצת את הקול.
"- תראה רציתי לשאול אותך" מגמגת באופן שאני לא מכיר "רציתי להתייעץ איתך... זה רעיון שעלה לי לפני כמה ימים, אחרי שקראתי את הספר שכתבת....על הנדל"ן"
"נו" אמרתי בקוצר רוח
"יש לנו קצת חסכונות וחשבנו להשקיע בדירה...כמו שכולם כאן עושים"
זו היתה פעם ראשונה בחיי ששמעתי מהצד הזה מחשבה על יוזמה כלכלית. בדרך כלל הם נמצאים במקום אחר, פחות חומרי....כשתחקרתי אותה הסתבר שיש בידיהם חסכון של 800,000 שח שאגרו לאורך השנים והוא מופקד בשבע השנים האחרונות בבנק!
הסברתי לה לאט לאט שהכסף ששוכב בבנק לא יודע להניב רווחים וכן את היתרון בהשקעה בדירה. לקחנו דוגמאות למחירי דירות ובעקבותיהם חישבנו תשואה. בת דודתי אשה אינטלגנטית הבינה הכל.
"אבל.......אני מפחדת"
וכאן אני רוצה להתעכב על עניין הפחד. פחד משתק ומונע תנועה, משבית יוזמה, מקבע את החיים. זהו פחד ערטילאי מאסון שחס וחלילה עומד להתרגש אם נצא מאיזור הנוחות החמים שלנו.
" בסדר, אמרתי לבת דודתי. נראה לי שאת עדיין לא בשלה. למעשה את בעיצומו של תהליך שהתחיל ברעיון, ממשיך בכך שאת מתייעצת ובשלב הסופי גם תצאי לדרך...."
"בעזרת השם..."
"אמן"

חישוב תשואה בלחיצה קצרה כאן
 


אמנון סער
גישה לעניין 
כותב הספר " נדל"ן מכאן ל....שם"

 
 
טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call