מעשה במורה חכם ותלמידו שיצאו לסיור בארץ ונכנסו לאחד הכפרים. תוך כדי הטיול בכפר, הזמינם אחד האנשים לביתו. היה זה בית ממוצע מאד שבו גרה המשפחה, בת זוג הורים ושישה ילדים בגילאי העשרה ומעלה. קבלת הפנים היתה מאירת עיניים וידידותית עד כי החכם חש נוח לברר עם ראש המשפחה כיצד הם משתכרים.
" יש לנו פרה" סיפר אב המשפחה "יום יום אנחנו חולבים אותה. אחר כך נוסעים לעיר ומוכרים אותו וכך יש לנו הכנסה חדשית קבועה."
החכם הנהן בראשו.
הארוחה הסתיימה ועם שחר נפרדו החכם ותלמידו מבני הבית. בהתהלכם החוצה הם נתקלו אחרי מספר דקות בפרה. החכם הצביע עליה ואמר לתלמידו "לך אל הפרה ודחוף אותה אל התהום". התלמיד היה המום מבקשת רבו אך עשה כדבריו ודחף את הפרה אל מותה.
חלפו מספר שנים והתלמיד הזדמן שוב לכפר. סקרנותו היתה גדולה באשר למשפחה בעלת הפרה ותחושתו ניבאה לו רעות, אולם כשקרב אל הבית מצא שהוא משופץ ומרווח. ניכר היה שהמתגוררים במקום היו בעלי אמצעים. לתדהמתו קיבלה את פניו המשפחה שהכיר שנים קודם. שוב היתה קבלת פנים אמפטית מאד והתלמיד התעניין באשר לשינוי שחל.
" היתה לנו פרה פעם, כמו שאתה זוכר" אמר ראש המשפחה "אבל, קרה אסון והיא מתה. המציאות החדשה גרמה לכולנו לחפש אמצעי אחר לפרנסה וכך כל אחד רכש מאיתנו מקצוע אחר ואז גם נכנס יותר כסף מהרבה מקורות ושיפר את מצבנו הכלכלי מקצה לקצה" האיש חייך " בסופו של דבר מסתבר שאם פרה היתה נשארת בחיים, היינו מתקיימים עד היום מאותה הכנסה קבועה.
אז.....מה מהי הפרה שלך?

טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call