דף הבית >> "BABY" או תינוק?....
 
בין מרק פטריות, לתה חם, נגוע בעלי נענע, אחרי הסופה שגרמה לסערה בפייסבוק יותר מאשר ברחובות, הגיע הזמן להקדיש כמה מילים לשפה העברית ביום הולדתו של המחייה האולטימטיבי שלה: אליעזר בן יהודה. 
אז, ככה, בניגוד למרבית השפות, השפה העברית היא שפה חכמה שבה למילים יש הגיון. האחרות נחשבות לשפות הסכמיות. לדוגמא: המלה "BABY" האנגלית הוסכמה כמלה המתארת "תינוק" ואין לה שום קשר ל"תינוק". בעברית הוא נקרא כך כי הוא בתחילת החיים שלו ולכן הוא משקיע את רוב זמנו ביניקה. 
כשה"תינוק" שלנו מתבגר הוא הופך ל"ילד"- ילוד אשה. אחר כך  בגיל 13 בערך מופיעים החצ'קונים הראשונים והוא ונהיה "נער" שמתנער מהילדות. יש טענה שהוא מוגדר ככה כי הקול שלו מתחלף באותם ימים והוא נשמע כמו נעירת חמור....אני, אגב, מסכים עם זה.
בן 18, הוא מקבל תעודת זהות ומוגדר כ"בחור" כי מעכשיו יש לו הזכות לבחור כאוות נפשו. בנקודת זמן זו, בעצם, הוא יוצא אל מרחבי החיים כשבחירותיו – זוגיות, מקצוע, מגורים - יעמדו במבחן הזמן. 
מכאן גיבורנו נרתם לבנות את חייו בבניית משפחה, בתשלומי משכנתא, ביטוח לאומי, ארנונה, מס הכנסה, ביטוח רפואי,מס רכישה, מס-חרה, פלגים, פלטינות, שטנגה.....(סליחה, זה כבר מהגשש) ולכן הוא הופך להיות "גבר" שאמור להתגבר על כל הקשיים, בעוז רוח. 
בגיל מבוגר יותר האיש שלנו מתגלגל להיות "קשיש", משהו שנראה נבול ותלוש כמו קנה קש שמתכופף עם כל רוח שחולפת לה.
עוד משהו שמייחד רק את השפה העברית הוא המטבע הלשון הממזרי, הכל- כך ישראלי – "יאללה ביי" - שמחבר שתי מילים משתי שפות זרות בעלות תרבויות שונות באופן קיצוני זו מזו. 
אז, טודו בום,  יאללה ביי. 
אתה שומע, אליעזר? נמסטה...
אמנון סער 
שיווק נכסים
גישה לעניין 


 
טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call