סיפורה של דירה שהיתה על סף פיצוץ

תאריך תאריך:28/05/2019 17:25:00 תגובותתגובות:
יועצת הנדל"ן עימנואל טיפלה בנכס בן ארבעה חדרים במשך מספר חודשים, ולשמחתנו נמצאו מתעניינים. לאחר מו"מ מפרך שנמשך למעלה משבועיים וחצי, בו הרוכשים התנדנדו,  הצלחנו להגיע סוף סוף למכנה משותף. כלומר, חשבנו שהגענו, מאחר והרוכשים המשיכו למתוח אותנו ואת המוכרים עד שהאחרונים שקלו לבטל הכול. רק לאחר שהרגענו את הרוחות, נשלחו פרטי העסקה לעורכי הדין של שני הצדדים על מנת שאלה יכינו הסכם.
גם בימים שאחר כך לא זרמו העניינים כהלכה. הרוכשים התעקשו והתלוננו על מספר סעיפים והיה צורך בהתערבותנו כדי להגיע שוב לעמק השווה. בסופו של דבר נקבע שההסכם ייחתם באחד מימי השישי הקרובים בשעה 13.00 במשרד עורך הדין של המוכרים.
בפגישה שרר מתח. המוכרים ישבו זעופי פנים ונראה היה שלא חסר הרבה כדי לגרום להם לקום על רגליהם ולהסתלק. עימנואל ואני עשינו הכול כדי להנעים ולרכך את האווירה. עורכי הדין ישבו בחדר צדדי ועדיין התווכחו ביניהם על הניסוח. מתוך חשש לגורל העסקה, נכנסתי אליהם וביקשתי מהם להזדרז. רק לאחר שעה ארוכה הגיעו השניים לשולחן, סביבו ישבנו כולנו עם צרור דפים - ההסכם הגמור.
לכל זוג חולק העתק של ההסכם ועורך הדין של המוכרים עבר על הנקודות החשובות, תוך שהוא מבהיר פה ושם עניינים שונים. משסיים, לשביעות רצון שני הצדדים, הם התבקשו להציג תעודות זהות על מנת שניתן יהיה על פי החוק לזהות אותם.
"אוי, אני מצטערת," פלטה לפתע המוכרת, "שכחתי את הארנק עם המסמכים בבית."
בשקט שנוצר, למשך מספר שניות, בהו עורכי הדין זה בזה. עורך דין של הרוכשים ניגש למרשיו.
"אז אי אפשר לעשות חוזה היום, נדבר בשבוע הבא," הודיעה המוכרת באדישות.
הראשונה שהתעשתה הייתה עימנואל, שהזדרזה לעמוד בפתח המשרד. היא רתחה.
"זה שום דבר," פסקה, "מה הבעיה?" פנתה למוכרת, "אין לך תעודת זהות? אני חונה למטה, בבקשה ממך בואי אתי, אנחנו נוסעות אליך הביתה להביא את תעודת הזהות שלך."
וכך היה.
רק בשעה 16.30, לאחר שלוש וחצי שעות מפרכות, כשהשמש החורפית כבר כמעט שקעה והשבת כמעט נכנסה, נחתם ההסכם, ובא לציון גואל...    
"שלום עליכם מלאכי השלום," זמזמנו עימנואל ואני בתשישות, לאחר שעזבנו את המשרד.
ללא ספק, ללא נוכחותנו במקום, סביר מאד שלא הייתה נחתמת עסקה לעולם.

מתוך הספר: "נדלן מכאן ל...שם"

לרכישת הספר: http://bit.ly/2BLR8ai
 
לעמוד הפוסט

חידה בלתי פתורה באוקיאנוס

תאריך תאריך:31/01/2019 17:50:00 תגובותתגובות:
יש חידה שכרגע אין לה הסבר. היא מסתובבת במעמקי האוקיינוס, מצויידת בשריון על הגב וארבע גפיים שחותרות אל הלא נודע.
צב ים.
היצור הזה שבוקע מתוך ביצה בבור עמוק על החוף ומתנהל מהרגע הראשון בעצמאות כמו גבר למרות שהוריו לא נמצאים לידו כמו הורים נורמליים,  מדהים אותי במודעות העצמית שלו. מגיל אפס הוא משייט לו במים לבד בלי שאף אחד יגלה לו שהוא צב, אך כשהוא פוגש צב אחר -גם אחרי עשרות שנים- הוא יודע שהם מאותה משפחה.
אף חוקר בעולם לא הצליח לפענח עד כה את הסוד הזה.
יותר מזה. כשתוקף אותו טורף, הוא מפנה אליו את השריון שלו. מאיפה הוא יודע שיש לו משהו כזה על הגב? רוב בעלי החיים רואים ולומדים מהוריהם. הוא יתום מהרגע הראשון.
המודעות העצמית שלו הפלאית מאפשרת לו לשרוד.
למה אני נטפלתי דווקא ליצור הזה?
בזמן האחרון בעקבות השיח על עתיד המדינה יוצא שאני נזכר פעם אחר פעם ב"אפרת", ידידה שהכרתי לפני שנים ואני משתדל מאד להקשיב לה. השם שלה מורכב מ: א- ירוע   פ-רשנות   ר-גש   ת-גובה והיא מתוכננת בדרך כלל ליחסים בין בני אדם.
אתמול הייתי עד לויכוח שהלך והתלהט בין שני אנשים. באיזשהו שלב אחד אמר לשני "אתה לא מדייק בדברים" השני לא חשב הרבה ותקף בכעס "מה?! אתה אומר שאני משקר?"
ואני חשבתי לעצמי שאם השני היה מכיר את "אפרת" אולי היה מחכה שניה לפני שהתפרץ.
זה משהו שקשור במודעות עצמית.
את "אפרת" ועוד טכניקות דומות לשיפור המודעות העצמית אפשר לפגוש בספר שלי "נדל"ן מכאן ל...שם": http://bit.ly/2BLR8ai
 
אמנון סער
מאמן אישי ועיסקי
077-9160177 
לעמוד הפוסט

ניהול משא ומתן על "חולר"

תאריך תאריך:22/01/2019 17:36:00 תגובותתגובות:
אחת הגבעות המהוללות שעליה נתקענו בשנות ה- 70 היא זו שהתקראה  "גבעת חלפון" ולמרות שהיתה "אינה עונה", השביחה את חיינו בצרור ביטויים ויקטוריאנים בלתי נשכחים כמו: "היד פתוח והפנקס רושמת" או "שעה. שעה שאני מחפש את הים" וגם "לא דובים ולא סולר. מקסימום חולר."
ובתוך הסלט ההומוריסטי ששילב דמויות הזויות המשוחחות ביניהן בשפה שכולה צ'יקום, צ'יקום ("בולה בולה, איפה את?") מצאתי בסרט פינה קטנה שאפשר ללמוד ממנה משהו ואני מתכוון למשא והמתן שהתנהל בין סרג'יו  הנכלולי לבין ויקטור שלא התעייף להיות פראייר, על מיזם סהרורי.
בסצנה המדוברת המצלמה תופסת את סרג'יו שופך בהיחבא בנזין על גבי דיונה חולית ומזעיק את ויקטור לראות את הפוטנציאל הכלכלי האדיר שטמון שם- באר נפט. עד מהרה מתערפלים חושיו של ויקטור מהריח שעולה מתחת לאפו והוא מתפתה לרכוש את הדיונה.
כצפוי גם המשא והמתן התנהל בהומור, אבל, אם נשאיר לרגע את הצחוק בצד נגלה איך סרג'יו השתמש בעיקרון חשוב מאד בתהליך המו"מ. הוא מנצל את הידע שלו בכל הקשור לאישיותו התמימה (או קלת הדעת) של ויקטור ו-בהפוך על הפוך הוא מקשה את המכירה ועל ידי כך גורם לויקטור להיות להוט יותר  ויותר לרכוש את ערימת החול הריחנית.
כמעט כל יום אנחנו נמצאים במו"מ על דברים שונים, בזוגיות, מול הילדים, מול חברים לעבודה ובעבודה עצמה. בכל הקשור לנדל"ן, משא ומתן הוא גולת הכותרת של המקצוע ומבחינתי מדובר באומנות.
בספרי "נדל"ן מכאן ל...שם" הקדשתי חלק חשוב לעקרונות המשא והמתן והמעוניינים להתעשר בידע מעשי מוזמנים ללחוץ על הקישור ולקנות את הספר בלחיצה כאן http://bit.ly/2BLR8ai
ו......למשא והמתן על החולר נא לחיצה על הסרטון
אמנון סער
מאמן אישי ועסקי
077-9160177

 
לעמוד הפוסט

חוק בחיים: תקוף או ברח

תאריך תאריך:22/01/2019 17:22:00 תגובותתגובות:
השבוע עשיתי סדר בבגאז' של האוטו ופתאום בתוך כל הבלגן גיליתי בפינה אטלס כבישים ישן ששימש אותי בנאמנות עד כניסת WAZE לחיי. ותוך כדי דפדוף בדפים הישנים, תפסתי לרגע גאווה בתכנת הדרכים הישראלית שהפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו.
ואחר כך, חשבתי על מה שאומרים.... שמדינת ישראל הינה נס רפואי מעצם העובדה שב -70 שנה הפכה מכלום והרבה חול וביצות למדינה שמייצרת לעולם כל מיני פטנטים חכמים.
ואז היתה לי הארה.
הסביבה העוינת שבה הוקמה המדינה הייתה חזקה ממנה בכל פרמטר ואיימה על קיומה. היו לנו אז שתי ברירות-לפי חוק היסוד בג'ונגל- הילחם או ברח. ההחלטה היתה להילחם בשדות הקרב, אבל, לא רק. כדי לפצות על הפערים ביננו לבין הקמים עלינו "נאלצנו" להפעיל את המוח כדי ליצור
שורה ארוכה של מיזמים בתחום החקלאות, הרפואה, החינוך וההיטק.
המסקנה מכל אלה היא  שדווקא הקשיים שהכבידו עלינו לאורך כל הדרך- המלחמות, הטרור הפיגועים, האיומים –הפכו אותנו ליותר ויותר יעילים..
האם היינו מגיעים לכל ההישגים הללו בלי הקשיים הללו? אי אפשר לדעת.
מהמקום הזה אפשר לגזור מסקנות לגבי התנהלותנו בשבילי החיים. האם האתגרים והקשיים המוצבים בדרכינו שליליים או חיוביים? אפשר להגיד שזה תלוי במתבונן. אחד מעדיף להתמודד ואחד לברוח. מי שמחליט להתמודד "יאלץ" למצוא פתרונות יצירתיים. הבונוס שלו: שיפור עצמי כל הזמן.  
בתחום הנדל"ן שם המשחק הוא התמודדות מבקר עד ערב. איך לגייס נכס? איך לעשות מצגת טובה? איך למצוא מתעניינים? איך לנהל משא ומתן? איך להתמודד עם עסקה שהתפוצצה?
האם נברח או נילחם?   
אמנון סער
מאמן אישי ועיסקי
077-9160177


לעמוד הפוסט

הגיע הזמן להפעיל מנוף

תאריך תאריך:13/01/2019 17:13:00 תגובותתגובות:
רק בשבוע שעבר התוודעתי למקור המלה "פרח" וכמו תמיד התרגשתי לגלות את החכמה שבה. אז ככה, היא מתחלקת לשניים: פ שהוא קיצור של פריון ו- רח שהוא קיצור לריח. והמשמעות היא שהפרח מושך בעזרת ריחו דבורים שנמשכות לצוף וכשהן נעמדות עליו, נדבקת לרגליהן וכנפיהן אבקה שהן מפיצות ועל ידי כך יוצרות רבייה ופריון של הצמח. 
להתכתבות הזו בין הפרח לדבורה קוראים שיתוף פעולה שבו שני הצדדים נהנים למרות ש...אפשר להניח שהדבורה לא מודעת לתרומה שלה. הפטנט הזה עובד מצויין בטבע בווארציות רבות ועם הזמן גם בני האדם, בעיקר בעלי עסקים הבינו שאחד ועוד אחד יכולים להיות שווים שלוש, ארבע ואפילו מאה.
בשנים האחרונות גילה גם המקצוע שלנו, ענף הנדל"ן למכירת נכסים יד שנייה את הפוטנציאל העצום. במקום שמתווך ייצג ארבעה –חמישה נכסים שהוא גייס בבלעדיות, יש לו אפשרות לייצר קשרים עם מתווכים ולהציג בפני לקוחות מתעניינים (שהנכסים שלו לא מוצאים חן בעיניהם) נכסים של חבריו ולהגדיל את הכנסותיו. ועל מנת להוציא את הפטנט מהמוח אל הפועל באה לעולם תוכנת וואטסאפ ולימדה אותנו ליצור קבוצות שכבר פועלות בכל ערי ישראל.
אז, כן, אפשר להתאתגר ולהרים משאות כבדים לבד.
ואפשר להיעזר במנוף
אמנון סער
גישה לעניין
שיווק נכסים
077-9160177

לעמוד הפוסט

איך שורדים ברוטשילד?

תאריך תאריך:13/01/2019 17:06:00 תגובותתגובות:
סיפור.
ברחוב רוטשילד בראשון לציון יש חנות לממכר מתנות, חפצי נוי וכל מיני קישקושים נוצצים. באחד הביקורים שלי בחנות, תוך כדי סמול טוקינג עם בעליה, נכנסו לחנות שתי נשים. אי אפשר היה שלא  לזהות על פי מראן שהן יוצאות חבר העמים ואחרי זמן קצר הסתבר שהן ידעו לדבר רק ברוסית. בעל החנות עזב אותי לרגע על מנת לשרת אותן ופנה אליהן בשפת אימן, כמי שבקיא בה. עמדתי והבטתי בשיחה אחוז תדהמה, כי האיש היה...... מבני אחינו התימניים עם כל המאפיינים המוכרים: דק גזרה, שחרחר, בעל שמחת חיים קופצנית, סוג של יזהר כהן מהסבנטינ'ס. המראה היה סוריאליסטי לגמרי.
" שמע" הוא אמר לי אחרי שהן קנו והלכו לדרכן "אין ברירה, צריכים להתפרנס. ראיתי שיש הרבה עולים חדשים מרוסיה שמטיילים בסביבה והגעתי למסקנה שכדי למכור יותר, אני צריך לתקשר איתם....אז...למדתי רוסית"
ואני הבנתי שהוא בעצם מצא פתרון להשרדותו וחשבתי על  האופן שבעלי החיים פיתחו טכניקות השרדות. נזכרתי בתמונת הפרפר שראיתי פעם, המופיעה מטה.
אם אני ציפור כי אז הייתי חושבת פעמיים אם נכון לי להתקרב אל הפרפר הזה כדי להנות מטעמו. כי שהכנפיים שלו פרושות לרווחה, ננעצות  בי עיניים מפחידות של מפלצת  במבט מאיים.
אחד בשם צ'ארלס דרווין הגדיר את התופעה הזו לפני הרבה שנים כ"הברירה הטבעית" והתכוון לזה שבעלי חיים פיתחו הגנה בצורה יצירתית כדי לשרוד.  
 וכמו תמיד אני לוקח את התובנה הזו לתחום שלי, בעיסוקי כיועץ נדלן. מערכות הטכנולוגיה המייצרות קשרים חברתיים, מציעה אינסוף כלים לחשיפה ולתקשורת  ואני משתדל להדביק את הקצב.
חוץ מזה.......אולי כדאי ללמוד רוסית?  
אמנון סער
גישה לעניין
כותב הספר "נדלן מכאן ל....שם"
שיווק נכסים
077-9160177 
לעמוד הפוסט

"BABY" או תינוק?....

תאריך תאריך:09/01/2019 10:52:00 תגובותתגובות:
בין מרק פטריות, לתה חם, נגוע בעלי נענע, אחרי הסופה שגרמה לסערה בפייסבוק יותר מאשר ברחובות, הגיע הזמן להקדיש כמה מילים לשפה העברית ביום הולדתו של המחייה האולטימטיבי שלה: אליעזר בן יהודה. 
אז, ככה, בניגוד למרבית השפות, השפה העברית היא שפה חכמה שבה למילים יש הגיון. האחרות נחשבות לשפות הסכמיות. לדוגמא: המלה "BABY" האנגלית הוסכמה כמלה המתארת "תינוק" ואין לה שום קשר ל"תינוק". בעברית הוא נקרא כך כי הוא בתחילת החיים שלו ולכן הוא משקיע את רוב זמנו ביניקה. 
כשה"תינוק" שלנו מתבגר הוא הופך ל"ילד"- ילוד אשה. אחר כך  בגיל 13 בערך מופיעים החצ'קונים הראשונים והוא ונהיה "נער" שמתנער מהילדות. יש טענה שהוא מוגדר ככה כי הקול שלו מתחלף באותם ימים והוא נשמע כמו נעירת חמור....אני, אגב, מסכים עם זה.
בן 18, הוא מקבל תעודת זהות ומוגדר כ"בחור" כי מעכשיו יש לו הזכות לבחור כאוות נפשו. בנקודת זמן זו, בעצם, הוא יוצא אל מרחבי החיים כשבחירותיו – זוגיות, מקצוע, מגורים - יעמדו במבחן הזמן. 
מכאן גיבורנו נרתם לבנות את חייו בבניית משפחה, בתשלומי משכנתא, ביטוח לאומי, ארנונה, מס הכנסה, ביטוח רפואי,מס רכישה, מס-חרה, פלגים, פלטינות, שטנגה.....(סליחה, זה כבר מהגשש) ולכן הוא הופך להיות "גבר" שאמור להתגבר על כל הקשיים, בעוז רוח. 
בגיל מבוגר יותר האיש שלנו מתגלגל להיות "קשיש", משהו שנראה נבול ותלוש כמו קנה קש שמתכופף עם כל רוח שחולפת לה.
עוד משהו שמייחד רק את השפה העברית הוא המטבע הלשון הממזרי, הכל- כך ישראלי – "יאללה ביי" - שמחבר שתי מילים משתי שפות זרות בעלות תרבויות שונות באופן קיצוני זו מזו. 
אז, טודו בום,  יאללה ביי. 
אתה שומע, אליעזר? נמסטה...
אמנון סער 
שיווק נכסים
גישה לעניין 


לעמוד הפוסט

מעכשיו נגיד: ברוך שעשני אשה...

תאריך תאריך:08/01/2019 13:58:00 תגובותתגובות:
פעם המקצוע הזה נתפס רק כעיסוק גברי. אני מאמין שבעתיד הוא יהיה ברובו שלכן, נשים. למעשה, כשבוחנים את הפוטנציאל שיש לכן לעשות חיל  מגיעים למסקנה שהתחום תפור עליכן ובשנים האחרונות מתרבות יותר ויותר המצליחניות בתחום. בספרי "נדלן מכאן ל...שם" מפורטות הסיבות כך:
# שכר נאה: ברוב המשפחות הגבר הוא בעל ההכנסה המשמעותית במשק הבית, ולפיכך, אם אינך עובדת או מרגישה שאינך ממצה את עצמך בעיסוקך הנוכחי, יש באפשרותך להוסיף לתא המשפחתי הכנסה מכובדת כיועצת נדל"ן.
# עצמאות וזמן פנוי: כעצמאית (פרי-לאנס) את כיועצת הנדל"ן  קובעת את לוח הזמנים שלך וכך מתאפשר לך במהלך היום להיות במחיצת הילדים, לעשות סידורים וקניות, לבלות עם חברות ועוד
# הטאץ' הנשי: לנשים יש כריזמה אישית ייחודית, המייצרת קשר אישי ועסקי חמים עם הלקוחות      
  ‎# הקשר האישי: בדרך כלל, כשזוג עומד בפני החלטה לרכוש דירה, תהיה זו בדרך כלל האשה שתשפיע על ביצוע או אי ביצוע העיסקה.  קשר אישי בין שתי נשים -יועצת נדל"ן ומוכרת הנכס, או יועצת נדל"ן ורוכשת פוטנציאלית הוא מקדם מכירות מצוין.
# מעגלים חברתיים: נשים, בניגוד לגברים, צוברות ומשמרות מעגלים חברתיים רבים, כולל אתרי אינטרנט ייעודיים להן, פורומים, קבוצות ברשת, קבוצות ואטסאפ, שבהם אפשר ליצור קשרים ולשווק את העסק בתפוצה רחבה.
#  כאישה לאישה: במגזר מוכרי הדירות קיים פלח של נשים החיות בגפן: רווקות, גרושות, אלמנות, חד-הוריות. בדרך כלל נשים אלו חשות הרבה יותר בנוח כשהעומדת מולן ומסייעת להן בביצוע העסקה היא אשה
אם גם את רוצה לקפוץ לבריכה, רצוי להתחיל על הספר שכתבתי בדיוק לשם כך: "נדלן מכאן ל...שם". לקניית הספר בקישור: http://bit.ly/2BLR8ai
אמנון סער
גישה לעניין
שיווק נכסים
077-9160177


 
לעמוד הפוסט

יש סוסים שמדברים אנגלית?

תאריך תאריך:07/01/2019 10:39:00 תגובותתגובות:
(נכתב ביולי 2018)
רק אחת לכמה שנים מתרחש בעולם משהו בסדר גודל כזה כמו שקרה  בשבוע האחרון ונצפה בסקרנות ובהתרגשות על ידי מיליונים ברחבי העולם. לא בכל יום אנחנו עדים לתזוזה של כוכב ענק שמשנה את המציאות.
 כן, כריסטיאנו רונאלדו עבר מ"ריאל מאדריד" הספרדית ל"יובנטוס" מאיטליה.
 ועוד לפני שכף רגלו נגעה בדשא כבר מצלצלת קופת ההכנסות האיטלקית בהכנסות שעתידות לכסות את ההוצאה המטורפת על הזכות להעסיק מכונה אנושית שמבקיעה שערים ככוכבים על פני השמיים.
ולא שצריך לדאוג לפורטוגלי בעל נעל הזהב. הוא מצוייד, מחומש, מדופן ומרופד בכמות שטרות שאפשר לרצף בהן שטחים נכבדים בחצי המגף האיטלקי, אלא שבמקרה הזה הכסף לא היה שיקול. זו אינה הפעם הראשונה שהוא עובר לקבוצה אחרת במדינה אחרת וכמו שזה נראה, האיש מגיע בשלב מסויים לרוויה ויוצא לשתות אוויר אחר, כמו סוס פרא שבלתי אפשרי לכלוא אותו במקום אחד. ומנסיונו הוא בטח יודע שבדרך כלל כשיוצאים לדרך בכלל ואם היא חדשה –בפרט- קורים כל מיני דברים מעניינים.  
ולמה נזכרתי בו? כי לפני מספר ימים נתקלתי בסוס אחר. קוראים לו דוקטור סוס ואם קורין אלאל לימדה אותנו ש"יש סוסים שמדברים עברית", אז  ה(דר')סוס הזה כותב באנגלית וכך היה מציג את שמו בספרים שכתב בין השנים 1991-1904.
היחוד של הדוקטור האמריקאי הזה שהוא כתב סיפורי ילדים משעשעים שנראים, לכאורה, תמימים מאד, אבל חבוי בהם מסר למבוגרים. ולמרות שהוא כתב את הגיגיו עמוק במילניום הקודם, מדהים שהם מתאימים להיום ואפשר להנות מהם בכל עת.
אחד הסיפורים "אם יוצאים, מגיעים למקומות נפלאים". אני שמח לשתף בו וכל אחת ואחד יכולים לקחת משהו לעצמו ולצאת ולעשות בעבודה, במשפחה, בזוגיות.... וכמובן בכל הקשור לעבודת יועץ הנדלן. 
תחום הנדל"ן מצריך חשיבה יצירתית ורעיונות חדשים. אך לא די בכך. יש שלב נוסף של עשייה. כל עוד הרעיונות נשארים בראש, הכיס נשאר ריק. כל עשיה יוצרת הזדמנויות חדשות כי" אם יוצאים...."


 
לחיצה על התמונה ונצא לדרך.
 
 

 

 
 
לעמוד הפוסט

ארוחת צהריים שהיא תאווה לעיניים

תאריך תאריך:06/01/2019 17:15:00 תגובותתגובות:
השבוע קרו לי שני דברים: ראיתי את הסרט "המבול" (בכיכוב ראסל קרואו) ו- התוודעתי לקצת נתונים מה"דוח השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה". ולכאורה מה הקשר בין המחט לקרחת? אז זהו, שאם היינו מביאים את הדו"ח לנח הצדיק הוא היה בטח מתפלץ לגלות ש-72% מהציבור בישראל חושב שהממשלה מושחתת  ובעקבות כך ואולי היה מזדרז לבקש אישור לבניית ספינה למסע נוסף.
ואולי, בעצם,  העניין הזה של השחיתות הוא משהו שכולנו נולדים אתו, אלא שלא כולנו נמצאים במקום שבו נמצאות ההזדמנויות  שבהן בצע הכסף מסובב לאדם מן  הישוב את המוח כמו רולטה בקזינו.  והדעת יכולה להבין אולי את המושחתים הקטנים ש"עושים" לביתם כדי לחיות טיפה יותר טוב. אבל בזמנים שלנו נראה כי תאווי הבצע הם אנשים אמידים שרוצים עוד ועוד ועוד.
זה לוקח אותי לדוד שלי ז"ל. איש דתי מאד מבני ברק בעל מעלות רבות. עבד במשך שנים רבות בחברה קדישא. לאחר שנפטר, ב'שבעה' שהתקיימה בביתו סיפרה רעייתו, דודתי,  שהוא היה מגיע לעת ערב אחרי יום עבודה ארוך ולאחר סמולטוק ביניהם היתה מניחה לו צלחת אוכל על השולחן. אלא שהוא לא היה יושב מיד לאכול אלא מסתובב בניחותא, ניגש למרפסת, מציץ אל הרחוב...
"למה אתה לא יושב לאכול מיד?" שאלה אותו באחד הימים.
"בגלל התאווה" הוא ענה.
אותה תאווה שאנשים אחרים אינם יכולים לעמוד בפניה.
היצרים שלנו חזקים.
יום עבודה בתיווך הוא יום נדיב בשעות עבודה. המלאכה דורשת מיועץ הנדלן לגלות שליטה עצמית ולהתרכז בדבר החשוב: מכירת הנכס הבא. עם זאת המערכות הטכנולוגיות מציבות לנו פיתויים בדמות משחקי מחשב, גלישה בפייס בוק, שיחות חולין בווצאפ וכיוב. החכמה היא להיות מודע לכך ולא להתבלבל בין החשוב לטפל.  חלוקת זמן נכונה תאפשר לעשות כל דבר בזמנו.
בספרי "נדלן מכאן ל...שם" כתבתי פרק שלם על ניהול זמן נכון בעבודת המתווך.
לקניית הספר נא לחיצה על הקישור: http://bit.ly/2BLR8ai
אמנון סער 
גישה לעניין
077-9160177

(התמונה של ראסל קרואו מתוך יו-טיוב)


לעמוד הפוסט

לכל כדור (רגל) יש כתובת....

תאריך תאריך:02/01/2019 18:02:00 תגובותתגובות:
השבוע הלך לעולמו אחד מגדולי הכדורגל שידעה המדינה – שייע גלזר. עיקר כישרונו היה בהבקעת גולים ועל כך זכה לאין סוף שבחים, כי בתחום הזה מי שיודע לגרום לכדור להשתגר לרשת גורם לאוהדים אושר אינסופי.
אלא, שעם הזמן גיליתי שיש שני סוגים של גולים שאפשר להבדיל בינהם לפי איכות הקבוצות. הקבוצות היותר חלשות שבהן טכניקת המשחק נמוכה יבקיעו בדרך כלל שערים מבעיטות עונשין או כתוצאה מטעות בהגנת היריב. לעומת זאת, הקבוצות החזקות, בהן השחקנים היצירתיים יותר יבקיעו גולים שיהיו תוצאה של תכנון מוקדם, אימון חוזר ונשנה. הכדור יונחת בשער אחרי שורה של מסירות מהירות בין שחקני הקישור לשחקני ההתקפה כמעט "על עיוור".
זה מה ששווה עין במשחק כדורגל.
וזה ההבדל בין מקצוען לחובבן בכל הקשור לחיים בכלל, לעולם העסקים בפרט ומיוחד לתחום הנדל"ן.
החובבן ינוע ללא מטרה ודרך. מנסה לתפוס הזדמנויות, לנצל טעות של לקוחותיו כדי לתפוס טרמפ על עוד עיסקה מקרית.
 המקצוען מבין את המשחק הנדל"ני, מודע לעצמו, ליכולותיו, מעצים את כשרונו, לומד את השטח ואת לקוחותיו, מתכנן ועולה ל"מגרש" אחוז מתח בריא.
 
ספרי נדל"ן מכאן ל...שם עוסק רבות בכל הקשור למקצוענות. קישור לעמוד מכירת הספר בלחיצה קצרה כאן
 http://bit.ly/2BLR8ai
 
אמנון סער
גישה לעניין
077-160177


לעמוד הפוסט

נדלן – העיקר לא לפחד כלל

תאריך תאריך:27/12/2018 12:24:00 תגובותתגובות:
 
שורשיי נטועים עמוק בדת משה וישראל ולמעשה רוב בני משפחתי הרחבה מצד אבא שומרי מצוות מרמת ש"ס ועד חרדים במאה שערים. למרות פערי התרבות יש ביננו כבוד הדדי. 
ויהי היום (ככה מתחיל פרק בתנך....) לפני שבועות מספר בת דודתי- כבת גילי המתגוררת בירושליים ומצויידת בעשרה ילדים שכבר עזבו את הבית- על הקו. אנחנו בקשר מפעם לפעם.
אחרי מספר מילים חמות ביננו והחלפת חוויות היא מנמיכה קצת את הקול.
"- תראה רציתי לשאול אותך" מגמגת באופן שאני לא מכיר "רציתי להתייעץ איתך... זה רעיון שעלה לי לפני כמה ימים, אחרי שקראתי את הספר שכתבת....על הנדל"ן"
"נו" אמרתי בקוצר רוח
"יש לנו קצת חסכונות וחשבנו להשקיע בדירה...כמו שכולם כאן עושים"
זו היתה פעם ראשונה בחיי ששמעתי מהצד הזה מחשבה על יוזמה כלכלית. בדרך כלל הם נמצאים במקום אחר, פחות חומרי....כשתחקרתי אותה הסתבר שיש בידיהם חסכון של 800,000 שח שאגרו לאורך השנים והוא מופקד בשבע השנים האחרונות בבנק!
הסברתי לה לאט לאט שהכסף ששוכב בבנק לא יודע להניב רווחים וכן את היתרון בהשקעה בדירה. לקחנו דוגמאות למחירי דירות ובעקבותיהם חישבנו תשואה. בת דודתי אשה אינטלגנטית הבינה הכל.
"אבל.......אני מפחדת"
וכאן אני רוצה להתעכב על עניין הפחד. פחד משתק ומונע תנועה, משבית יוזמה, מקבע את החיים. זהו פחד ערטילאי מאסון שחס וחלילה עומד להתרגש אם נצא מאיזור הנוחות החמים שלנו.
" בסדר, אמרתי לבת דודתי. נראה לי שאת עדיין לא בשלה. למעשה את בעיצומו של תהליך שהתחיל ברעיון, ממשיך בכך שאת מתייעצת ובשלב הסופי גם תצאי לדרך...."
"בעזרת השם..."
"אמן"

חישוב תשואה בלחיצה קצרה כאן
 


אמנון סער
גישה לעניין 
כותב הספר " נדל"ן מכאן ל....שם"

 
לעמוד הפוסט
מספר עמודים: 2
 1  2   הבא   
טלפון
077-9160177
כתובת
עין הקורא 11, ראשון לציון

עקבו אחרינו

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות לאמנון סער © אין להעתיק, לצלם או להעביר מלל או תמונות וכל חומר אחר מהאתר ללא רשותו של אמנון סער
איימיל
isgav97@zahav.net.il
home10, home, house, building
phone5, phone, contact, telephone, support, call